לוגו
חזרה למאמרים

בניית אב טיפוס

אב טיפוס – הקדמה

 

פיתוח אב טיפוס על מנת לבחור את היתכנותו של הפטנט הינו אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך לאחר חיפוש, רישום, איפיונו ההנדסי, פיתוח הקונספט סביבו, ותמחורו. שלב זה הוא מכריע מאחר והוא מסייע ללמוד את המוצר לעומק, להכיר את נקודות החולשה שלו, לשפר אותן, ולבדוק גם את כדאיותו הכלכלית. אב טיפוס מסייע גם בהוכחת המוצר, בהצגתו למשקיעים על מנת לגייס הון, ולמכור לחברות, ולבדוק עד כמה הוא אפקטיבי.

 

בניית אב טיפוס – חשיבות ולוגיקה

 

פיתוח מוצר חדש באופן מוצלח אינה נובעת מתוצאה של יש מאין. בתהליך מעורב רעיון, תכנון, התחשבות בפרטים הקטנים והרגולציות השונות, התגברות על מכשולים טכנולוגיים והאצת הייצור. בניית אב טיפוס הינה הצעד הבא לאחר הגיית הרעיון. בסוף שלב זה מיוצר המוצר הפרימיטיבי והראשוני ביותר כך שניתן יהיה לבצע בו אי אילו שינויים עד שיהיה מושלם מכל הבחינות.

Prototype – האבא של המוצר הבא שלכם

אב טיפוס הוא אכן אבא. בדיוק כפי שהילדים שלנו מתעלים עלינו במגוון תחומי החיים, כך גם אב הטיפוס מהווה תבנית ויסוד למוצרים הסופיים שיבואו אחריו, מוצלחים ופונקציונאליים ממנו פי עשרות מונים. בניית אב טיפוס נועדה על מנת לאפשר לנו לבחון את המוצר המוגמר, לבצע עליו ניסויי תפקוד, נוחות השימוש, לוודא כי הוא יעמוד תחת העומס (מבחני עומס), בדיקת אלטרנטיבות לחומרים וכו'. אב הטיפוס למעשה עובר ניסיונות רבים ובחינה קפדנית טרם ההחלטה על ייצורו ההמוני. בניית אב טיפוס מתאימה בעיקר עבור שני הצרכים הבאים :
· מחלקת מו"פ המעוניינת לבחון את מוצריה החדשים.
· ממציאים אשר מעוניינים להציג את מוצריהם בפני משקיעים פוטנציאליים.

חשוב לציין כי תהליך בניית אב טיפוס אינו חייב להוביל בסופו של דבר לייצור מוצר מוגמר שמתפקד באופן מלא (כגון מוצרי אלקטרוניקה) שכן לעיתים רבות מעניינת את המפתחים רק הצורה החיצונית (המעטפת), נוחות השימוש והמימדים של המוצר פרי דמיונם.

בניית אב טיפוס – איך זה עובד?

מהנדסים ומעצבים תעשייתיים הם אלה אשר בדרך כלל אחראיים על בניית אב טיפוס עבור ארגונים, חברות וממציאים והם אלה אשר מסוגלים לממש כל סוג של בקשה, כל סוג של מוצר. בניית אב הטיפוס לוקחת בחשבון את המשקל, סוג החומר, הצורה, הייעוד ואת קהל היעד ובשילוב שרטוטים ותוכנות מחשב להדמיה תלת ממדית מפיקים את האב הראשוני של המוצר הסופי. פעמים רבות טרם בניית אב הטיפוס, משתמשים במדפסת תלת ממדית על מנת להפיק את צורת המוצר המוגמר ולבצע שינויים קלים טרם השימוש בחומרים הסופיים. בניית אב טיפוס יכולה לחזור על עצמה שוב ושוב עד לכדי עיצוב מוצר סופי כאשר בכל פעם נבדקת השמישות שלו אל מול המחיר הצפוי לצרכן ועלות הייצור ליצרן.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

[recaptcha id:recaptcha_area]

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

[recaptcha id:recaptcha_area]

יד חרוצים 7

תל אביב

6777899