לוגו
חזרה למאמרים

הנדסת מוצר

הנדסת מוצר – חלק בלתי נפרד משלבי הפיתוח
פיתוחו של מוצר חדש הינו תהליך מאתגר ודינמי. כל מוצר אשר נמצא בשלבי פיתוח, לא משנה אם הוא מהווה פריצת דרך בתחומו או אלמנט גנרי, מחייב הנדסת מוצר נאותה אשר לוקחת בחשבון את כל המשתנים ומחברת אותם יחדיו לייצור אב הטיפוס הראשוני, המשניים שלאחריו ועד ל- "דבר האמיתי". הנדסת מוצר כוללת עיצוב תעשייתי, אפיון צרכים, ביצוע סקר שמישות ועבודה רב מערכתית עם כלל גורמי הפיתוח המטפלים במוצר, מהנדסים, חוקרים, ממציאים ואנשי מקצוע אחרים.

מהנדס המוצר
מהנדס מוצר הינו איש מקצוע אשר תפקידו הוא לתכנן, לפתח, לעצב ולפקח על תהליך הפיתוח של מוצרים קיימים או פוטנציאליים. מהנדס המוצר יכול להיות מהנדס בתחומו או איש מקצוע מעולם העיצוב התעשייתי, מקצוע אקדמי נחשק ורב תכליתיות. מהנדס המוצר חייב להתעדכן בטכנולוגיות החדישות לפיתוח וייצור מוצרים כמו גם במגמות שיווק עולמיות ומקומיות על מנת לדעת כיצד להתאים את המוצר למשתמש. הנדסת מוצר מביאה בסופו של דבר לפיתוח מוצרים, לעיתים יש מאין ולכן על מהנדס המוצר להיות בעל תושייה, סקרן, אסרטיבי, למדן וגם בעל מחשבה יצירתית שכן תהליך פיתוח המוצר כולל גם את עיצובו החזותי.

הנדסת המוצר – האלגוריתם ההנדסי
תהליך הנדסת מוצר מקצועי יכלול את השלבים הבאים בסדר עוקב:
1.הבנת הרעיון העומד מאחורי תכנית הפיתוח.
2.אפיון – על מהנדס המוצר לאפיין את המוצר הפוטנציאלי על בוריו, לרבות צורה, ממדים ותכונות פיזיות אחרות כמו גם עלותו הצפויה בתהליך הייצור ומחירו לצרכן.
3.תכנית אב – הכוללת מפרט טכני מלא של המוצר, חומרים, שרטוטים הנדסיים ועלות צפויה.
4.הכנת אב טיפוס – אב הטיפוס יכול להיות כזה המתפקד בצורה מלאה או רק בתור מעטפת חיצונית לבדיקת שמישותו ועיצובו. אב הטיפוס מוכן פעמים רבות בעזרת מהנדסים מומחים תוך היעזרות במומחים מעולם השיווק, הפסיכולוגיה והארגונומיה.
5.בשלב הסופי של כל הנדסת מוצר יבוצעו מבדקי שמישות למוצר ובקרת איכות, שיקבעו האם ניתן להעבירו לתהליך ייצור המוני.

הנדסת מוצר הינה שם דבר בתחום התכנון והפיתוח התעשייתי והיא איננה שמורה או מוגבלת לסוג מסוים של מוצרים. ככל שתשכילו להשתמש במהנדס מוצר טוב, מנוסה ומקצועי יותר, כך תהליך הפיתוח יהיה מושכל יותר ולכן גם מוצלח יותר בסופו של יום.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

[recaptcha id:recaptcha_area]

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

[recaptcha id:recaptcha_area]

יד חרוצים 7

תל אביב

6777899