לוגו
חזרה למאמרים

הקשר בין עיצוב תעשייתי לאמנות

בשנים האחרונות הפך עולם העיצוב, ובפרט העיצוב התעשייתי, לאחד התחומים הצבעוניים והמיוחדים ביותר הקיימים. הוא מציע פתרונות עיצוביים, המשלבים אלמנטים מרהיבים ומשתלב נהדר בחיי היום יום שלנו. את הפריטים, הלוקחים בו חלק, אפשר למצוא בבתים רבים, במשרדים מסוגננים, בחנויות ואפילו במוזיאונים נחשבים ומרביתם משלבים בין יופי, לאסתטיקה ופונקציונאליות. קיים קשר הדוק בין עיצוב תעשייתי לאמנות, המתבסס על מקורות השראה שונים וסגנונות אמנות, הבאים לידי ביטוי בחפצים, שאותם מעצבים.

שילוב בין אסתטיקה וסגנון לפונקציונאליות רבה

יותר ויותר נשים, המתעניינות בעולם האמנות, בוחרות להשתלב בתחום העיצוב התעשייתי, שאותו לומדים במסגרות נחשבות כיום. נשים אלו מוצאות בתחום כתובת מתאימה לבטא את היצירתיות שבהן ולהוציא אותה אל הפועל בדמות מוצרים שימושיים, שאותם אפשר למצוא על המדף. מכיוון שהאמנות היא חלק בלתי נפרד מתחום זה, הן רואות בעשייה הזו כאמצעי ליצור פריט מסוגנן ומיוחד מאד, אך כזה שעונה על הצרכים הקיימים ומספק פתרון לרבים. העצמה נשית היא חלק מהעניין, ונשים העוסקות בכך מוצאות עצמן מצליחות ומתקדמות בתעשייה עצמה וחושפות את היכולות שלהן בפני רבים.

האמנות כמקור להשראה

העיצוב התעשייתי מוציא באמנות, מהזרמים השונים, מקור להשראה. בין אם מדובר באמנות עתיקה או אמנות מודרנית, בין אם של אמנים ישראלים מקומיים או אמנים מחו"ל, יצירתיות היא חלק בלתי נפרד מהעשייה והאמנות, כפי שהיא, מספקת רעיונות ליוצרים ומאפשרת להם להביא את עצמם, תוך שילוב מקורות ההשראה שאותם הם מגלים באמנות עצמה. זו גם הסיבה מדוע יוצרים רבים, המתמחים בעיצוב תעשייתי, בוחרים לבקר במוזיאונים, לצפות ביצירות אמנות וגם ללמוד עליהן לא מעט. האמנים עצמם, ובין הנחשבים שבהם, נהגו אף הם לעסוק ביצירה שאיננה רק ציור או פיסול כי אם המצאת מוצר ועיצובו. הם בחנו את הסביבה המקיפה אותם, את הצרכים שלה ובזכות היצירתיות הרבה פיתחו מענה עבורה.

כך פועלים בדיוק היוצרים של היום, העוסקים בעיצוב תעשייתי. הם אינם מתעלמים מהאמנות, מהאמנים, מהיופי, מהאסתטיקה הרבה שמאפיינת אותה ומעבודות המוצגות במוזיאונים או בבתיהם של אנשים. הם מביאים אל הפיתוחים שלהם אלמנטים אמנותיים רבים, וכאשר מדובר בנשים, גם נקודות ראייה נשיות, שונות. היכולת הזו מאפשרת ליוצרות וגם ליוצרים להביא לנו פריטים ומוצרים שונים שיכולים הם עצמם לשמש כאלמנט חזותי, התורם לעיצוב הקיים, ויחד עם זאת משמש גם כפתרון לצורך כלשהו. אלה יכולים להיות רהיטים מסוגננים, שאפשר למצוא בסלון הבית או בחדרים אחרים וגם מוצרי חשמל למיניהם או מוצרים אחרים שבהם משתמשים ביום יום. העיצוב המרהיב מקיף אותנו מכל עבר ובזכות הטכנולוגיה המתקדמת ניתן להגיע, בסוף התהליך, למוצר באיכות וברמה גבוהה, מוצר מעוצב כהלכה.

לסיכום

ניתן לראות שאמנות ועיצוב תעשייתי שזורים זה בזה. העיצוב איננו יכול להתקיים ללא האמנות ובזכותה מתקבלת תוצאה מרהיבה ומיוחדת מאד.

 

נשים יוצרות

 

 

 

 

 

 

 

 

10 באוקטובר, 2017

צור קשר

   

   

  בואו נעבוד ביחד!

  השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

   יד חרוצים 12

   תל אביב

   6770005

   פְּתַח תַּפְרִיט נְגִישׁוּת
   נְגִישׁוּת
   איפוס
   הצהרה
   משוב

   מבוא

   האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

    

   כיצד עובדת ההנגשה באתר?

   באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

    

   מה בתפריט?

   - מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

   - הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

   - עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

   - שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

   - שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

   - התאמת אתר לעיוורי צבעים

   - שינוי הפונט לקריא יותר

   - הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

   - הגדלת התצוגה לכ־200%

   - הדגשת קישורים באתר

   - הדגשת כותרות באתר

   - הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

   - הצהרת נגישות

   - שליחת משוב נגישות

    

   הבהרה

   חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

   משוב נגישות
   שליחה
   המשוב נשלח בהצלחה!
   תודה. אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
   סמן גדול (שחור)
   סמן גדול (לבן)
   חלונית הגדלה
   הגדלת גופן
   הקטנת גופן
   גופן קריא
   מונוכרום
   ניגודיות כהה
   ניגודיות בהירה
   הדגשת קישורים
   הדגשת כותרות
   תיאור תמונות
   ניווט במקלדת
   ביטול הבהובים
   Powered by EM Studio