לוגו
חזרה למאמרים

הקשר בין עיצוב תעשייתי לאמנות

בשנים האחרונות הפך עולם העיצוב, ובפרט העיצוב התעשייתי, לאחד התחומים הצבעוניים והמיוחדים ביותר הקיימים. הוא מציע פתרונות עיצוביים, המשלבים אלמנטים מרהיבים ומשתלב נהדר בחיי היום יום שלנו. את הפריטים, הלוקחים בו חלק, אפשר למצוא בבתים רבים, במשרדים מסוגננים, בחנויות ואפילו במוזיאונים נחשבים ומרביתם משלבים בין יופי, לאסתטיקה ופונקציונאליות. קיים קשר הדוק בין עיצוב תעשייתי לאמנות, המתבסס על מקורות השראה שונים וסגנונות אמנות, הבאים לידי ביטוי בחפצים, שאותם מעצבים.

שילוב בין אסתטיקה וסגנון לפונקציונאליות רבה

יותר ויותר נשים, המתעניינות בעולם האמנות, בוחרות להשתלב בתחום העיצוב התעשייתי, שאותו לומדים במסגרות נחשבות כיום. נשים אלו מוצאות בתחום כתובת מתאימה לבטא את היצירתיות שבהן ולהוציא אותה אל הפועל בדמות מוצרים שימושיים, שאותם אפשר למצוא על המדף. מכיוון שהאמנות היא חלק בלתי נפרד מתחום זה, הן רואות בעשייה הזו כאמצעי ליצור פריט מסוגנן ומיוחד מאד, אך כזה שעונה על הצרכים הקיימים ומספק פתרון לרבים. העצמה נשית היא חלק מהעניין, ונשים העוסקות בכך מוצאות עצמן מצליחות ומתקדמות בתעשייה עצמה וחושפות את היכולות שלהן בפני רבים.

האמנות כמקור להשראה

העיצוב התעשייתי מוציא באמנות, מהזרמים השונים, מקור להשראה. בין אם מדובר באמנות עתיקה או אמנות מודרנית, בין אם של אמנים ישראלים מקומיים או אמנים מחו"ל, יצירתיות היא חלק בלתי נפרד מהעשייה והאמנות, כפי שהיא, מספקת רעיונות ליוצרים ומאפשרת להם להביא את עצמם, תוך שילוב מקורות ההשראה שאותם הם מגלים באמנות עצמה. זו גם הסיבה מדוע יוצרים רבים, המתמחים בעיצוב תעשייתי, בוחרים לבקר במוזיאונים, לצפות ביצירות אמנות וגם ללמוד עליהן לא מעט. האמנים עצמם, ובין הנחשבים שבהם, נהגו אף הם לעסוק ביצירה שאיננה רק ציור או פיסול כי אם המצאת מוצר ועיצובו. הם בחנו את הסביבה המקיפה אותם, את הצרכים שלה ובזכות היצירתיות הרבה פיתחו מענה עבורה.

כך פועלים בדיוק היוצרים של היום, העוסקים בעיצוב תעשייתי. הם אינם מתעלמים מהאמנות, מהאמנים, מהיופי, מהאסתטיקה הרבה שמאפיינת אותה ומעבודות המוצגות במוזיאונים או בבתיהם של אנשים. הם מביאים אל הפיתוחים שלהם אלמנטים אמנותיים רבים, וכאשר מדובר בנשים, גם נקודות ראייה נשיות, שונות. היכולת הזו מאפשרת ליוצרות וגם ליוצרים להביא לנו פריטים ומוצרים שונים שיכולים הם עצמם לשמש כאלמנט חזותי, התורם לעיצוב הקיים, ויחד עם זאת משמש גם כפתרון לצורך כלשהו. אלה יכולים להיות רהיטים מסוגננים, שאפשר למצוא בסלון הבית או בחדרים אחרים וגם מוצרי חשמל למיניהם או מוצרים אחרים שבהם משתמשים ביום יום. העיצוב המרהיב מקיף אותנו מכל עבר ובזכות הטכנולוגיה המתקדמת ניתן להגיע, בסוף התהליך, למוצר באיכות וברמה גבוהה, מוצר מעוצב כהלכה.

לסיכום

ניתן לראות שאמנות ועיצוב תעשייתי שזורים זה בזה. העיצוב איננו יכול להתקיים ללא האמנות ובזכותה מתקבלת תוצאה מרהיבה ומיוחדת מאד.

 

נשים יוצרות

 

 

 

 

 

 

 

 

10 באוקטובר, 2017

צור קשר

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

יד חרוצים 7

תל אביב

6777899