לוגו
חזרה למאמרים

עיצוב מודרני של גופי תאורה

חלק חשוב מהעיצוב הנכון של סביבת מגורים או עבודה טמון בבחירה איכותית של גופי תאורה. לגופי תאורה נכונים, בעיצוב מודרני, יש יכולת ליצור אפקט מגדיל לחללים קטנים ולא פחות חשוב – לשפר את האווירה הכללית. כאשר משלבים את כל זאת עם אמצעי תאורה שמספקים אור רך ונעים מתקבל מראה חמים, אלגנטי ומודרני.
צעד ראשון לבחירה חכמה
הצעד הראשון בדרך לבחירה נכונה בגופי תאורה מעוצבים הוא להגדיר את הצרכים ואת ההעדפות. לא מדובר אך ורק על המובן מאליו כמו הצורך בתאורה לסלון לעומת צורך בגופי תאורה ליחידת ההורים או לחדר הילדים. גם לא מדובר על ההבדל המתבקש מאליו בין תאורת פנים, לבית, לבין תאורת חוץ לגינה או לחניה. אנו מדברים על העובדה שישנם סוגים שונים של אביזרי תאורה, לכל צורך.
בין היתר ניתן למצוא:
· גופי תאורה מודרניים שולחניים – לרוב יהיו אלה גופים צנועים יחסית בגודלם אולם הם בהחלט יכולים להיות בעיצובים מעניינים ואף מפתיעים.
· גופי תאורה רצפתיים – אלה גופי תאורה מודרניים מטבעם, אשר נחשבים למוטיב עיצובי משמעותי, שצריך להשתלב נכון בחלל החדר.
· גופי תאורה תלויים – אלה גופים שמשתלשלים מהתקרה, ויכולתם לספק תאורה לחלל רחב היקף רבה.
· דגמי קיר – הללו הם דגמים שמותקנים על גבי קיר ויכולים להתאים הן לחללים גדולים ומרכזיים והן לחללים מצומצמים, חדרים קטנים, פרוזדורים ואף כפתרון חוץ לגינה.
עיצובים מפתיעים לכל טעם
העיצוב המודרני של גופי תאורה הוא במידה רבה מגוון מאוד. האפשרויות כיום נעות בין הקלאסי – מודרני לבין החדשנות והמקוריות.
· גופי תאורת קיר, למשל, יכולים להגיע בצורות של קלאסיקה מודרנית, עם קריצה לפנסי רוח ופנסי הרחוב העתיקים של פעם. בנוסף, אלה יכולים להיות דגמים בעיצובים מעוגלים ונקיים, צורות מהטבע, צורות גאומטריות ועוד.
· גופים תלויים יכולים לשלב נורות מסוגים שונים, עם עיצובים ייחודיים – נברשות מוארכות, דגמים בסגנון של עצים מרובי ענפים, נברשות בסגנון בדולח, מאפיינים מטאליים, קווים נקיים וכן מבחר של דוגמאות לכל טעם, הראויות לחדר אורחים ראוי לשמו.
· הדגמים הרצפתיים יכולים לאפשר סגנונות של מעמדים קלאסיים, עם כיסויים דמויי בד או לחילופין, מעמדים של גופי תאורה נקיים, ללא כל כיסוי או חיפוי. יש בנמצא דגמים קטנים ולעומתם דגמים גדולים ובעלי נוכחות, שאי אפשר לפספס.
· גופי תאורה שולחניים חשובים מאוד, בין אם הם משמשים לקריאה במיטה ובין אם הם משמשים לצרכי עבודה או לימוד. העובדה שניתן לבחור דגמים מודרניים ויפים משפרת את עיצוב הבית או המשרד לאין ערוך.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

יד חרוצים 7

תל אביב

6777899