לוגו
חזרה למאמרים

רישום פטנט

אנו חיים בחברה טכנולוגית שמשוועת להתקדמות והתפתחות של רעיונות חדשים לטובת כל האנושות. פטנטים נועדו להבטיח כי אכן יהיה אינטרס שכזה לממציאים, תמריץ ניתן להגיד, שיגן על השימוש בהמצאה שלהם לתקופת זמן ארוכה. בשורות הקרובות נלמד מהו פטנט, כיצד מתבצע תהליך הרישום שלו ומהם האינטרסים לרשום אותו מלכתחילה.

על הפטנט ותהליך הרישום שלו
תרופות חדשות, תהליכי ייצור, מוצרים חדשים ועוד- כל אלו "מניעים" את העולם קדימה ובני האדם נהנים מכך עד לאין שיעור. הצעד הראשון לכל המצאה שכזאת מתחיל בפטנט גאוני שחייב לענות על 3 קריטריונים :
• יש בו תועלת – כלומר, הוא בר שימוש ולא מושג תיאורטי.
• מהווה התקדמות – הוא מספק פונקציה חשובה ויעילה לטובת האנושות שלא הייתה קיימת לפני כן.
• חדש לגמרי – לא פורסם טרם לכן בשום משרד פטנטים.

כל פטנט הינו למעשה קניין רוחני של האדם שהמציא אותו, ועל מנת שהוא אכן יוכר כשלו עליו לרשום אותו באחד ממשרדי הפטנטים בעולם ולתבוע את בעלותו עליו, כך שלא יהיה ניתן להשתמש בהמצאתו ללא אישור במשך תקופה של 20 שנה. באופן פשטני למדי, כל תהליך רישום פטנט כולל את כתיבת ההמצאה בצורה המקובלת (נדרשת עבודה עם עורך דין מומחה לקניין רוחני ועורך פטנטים), הגשת המסמך למשרד הפטנטים לבחינת ההמצאה ובמידה ואכן מתקבל האישור, הפטנט מוענק ונרשם באופן רשמי בפנקס הפטנטים.

מה האינטרס ברישום הפטנט?
בסופו של דבר, הכלכלה היא זו שמניעה את העולם ועל כן הממציא חייב לקבל הגנה משפטית ממוסדת על הרעיון שלו, וזהו למעשה הפטנט. האינטרסים להתחיל בתהליך רישום פטנט במהרה הינם :
• בלעדיות- מרגע שהפטנט אושר לא ניתן להשתמש בהמצאה ללא אישור ובמידה וכן עושים זאת, תוכלו לתבוע את המפר בבית המשפט בסכומי כסף גבוהים במיוחד.
• מכירת הפטנט בעתיד – חברות רבות תרות אחר ממציאים במידה והן סבורות כי יוכלו להפיק תועלת מהמצאותיהם. למעשה, ככל שהפטנט שמיש יותר מבחינה פרקטית כך החברות יהיו מוכנות לשלם לכם הרבה מאוד כסף תמורתו.
• האפשרות להתפתח וליזום – רישום הפטנט מקנה לכם חופש פעולה מלא למשך כ- 20 שנים על מנת להפוך את הפטנט מרעיון בראשכם למוצר שימוש המוני. תוכלו להתקשר עם חברה מתאימה או יזם אחר על מנת לקדם זאת.

ללא רישום הפטנט ככל הנראה יהיה זה עניין של זמן עד שמישהו אחר יחשוב על אותו הרעיון וירשום אותו במקום כלשהו בעולם. לכן חשוב מאוד לבסס מבחינה משפטית את הקניין הרוחני שלכם ולקצור את הרווחים על החדשנות והיצירתיות שגיליתם. בהצלחה!

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

   

   

  בואו נעבוד ביחד!

  השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

   יד חרוצים 12

   תל אביב

   6770005

   פְּתַח תַּפְרִיט נְגִישׁוּת
   נְגִישׁוּת
   איפוס
   הצהרה
   משוב

   מבוא

   האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

    

   כיצד עובדת ההנגשה באתר?

   באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

    

   מה בתפריט?

   - מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

   - הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

   - עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

   - שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

   - שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

   - התאמת אתר לעיוורי צבעים

   - שינוי הפונט לקריא יותר

   - הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

   - הגדלת התצוגה לכ־200%

   - הדגשת קישורים באתר

   - הדגשת כותרות באתר

   - הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

   - הצהרת נגישות

   - שליחת משוב נגישות

    

   הבהרה

   חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

   משוב נגישות
   שליחה
   המשוב נשלח בהצלחה!
   תודה. אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
   סמן גדול (שחור)
   סמן גדול (לבן)
   חלונית הגדלה
   הגדלת גופן
   הקטנת גופן
   גופן קריא
   מונוכרום
   ניגודיות כהה
   ניגודיות בהירה
   הדגשת קישורים
   הדגשת כותרות
   תיאור תמונות
   ניווט במקלדת
   ביטול הבהובים
   Powered by EM Studio