לוגו
חזרה למאמרים

עיצוב אריזות

עיצוב אריזות – לפעמים המוצר הוא רק תירוץ
משפט ידוע אומר כי אין להסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו, אך הניסיון מראה כי דווקא המראה החיצוני של אריזת המוצר קובע רבות בהצלחת מכירתו. עיצוב אריזות הינו פן מקצועי ובלתי נפרד של הנדסת המוצר בראי העיצוב התעשייתי. הוא לוקח בחשבון את מבנה האריזה, החומרים המרכיבים אותה, המראה שלה והקונספט וכל זאת בהתאמה לקהל היעד ולדרכי השיווק המתוכננות למוצר.

אריזת המוצר – נקודת המגע הראשונה בין הלקוח למוצר
אריזת המוצר; כמו עיצוב לוגו למשל, מושכת את העין וממתגת את המוצר שלכם אפילו בטרם רכישתו והשימוש בו על ידי הלקוח. עיצוב אריזות מוצלח יעזור לכם למתג את המוצר שלכם ולמקם אותו בלב התודעה של הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלכם, יהפוך את המוצר שלכם לבולט ואטרקטיבי ולכן סיכוייו להימכר גדולים יותר. עם זאת, אריזת המוצר חייבת לייצג את הקונספט הנכון למוצר שלכם ולשקף את מחירו. כך למשל, אין שום תועלת במכירת שוקולד זול בתוך אריזה יוקרתית, כנ"ל לגבי כל מוצר שהוא.

עיצוב הנדסי והקשרו לעיצוב אריזות
עיצוב אריזות שזהו תהליך מורכב אשר מתחיל באפיון צרכים ותיאום ציפיות לגבי הדרך בה האריזה הסופית צריכה להיראות וממשיך גם בעבודת הנדסה קפדנית אשר נוגעת בהיבטים הבאים :
· חומרים – אילו חומרים מתאימים לשמש כאריזה למוצר שלכם?
· עמידות – האם האריזה תהיה עמידה לפרק הזמן הרצוי?
· עמידה בתקנים – האם האריזה תעמוד בתקנים המחמירים של המפקח הממשלתי?

יש לציין כי המהנדס התעשייתי חייב תמיד לקחת בחשבון את ההוצאה הנוספת של עלות האריזה והשלכתה על המחיר הכללי ליצרן ולצרכן.

היכן לייצר את האריזה? האם להשקיע ב- "טריקים" אשר זמינים טכנולוגית? (כגון, אמצעים לשמירה על הטריות של מוצרי מזון) וכיצד משלבים בין המוצר המוגמר לאריזתו? (ישנם מוצרים אשר מחוברים בדרך קבע לאריזה). כל אלה הם שלבים נוספים בתהליכי עיצוב אריזות שרק מוכיחים עד כמה עבודתו של מהנדס המוצר הינה מגוונת ביותר וחייבת לכלול חשיבה מחוץ לקופסא, הבנה שיווקית וידע הנדסי רב בתהליכי הייצור השונים והתאמת המוצר לאריזתו.

בעולם בו האלטרנטיבות כה רבות והלקוחות בוחרים פעמים רבות ע"פ מה שהם רואים, ולאו דווקא לפי מה שהכי טוב עבורם, עיצוב אריזות הופך לחלק בלתי נפרד מפיתוח המוצר ואין להקל בכך ראש.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

[recaptcha id:recaptcha_area]

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

[recaptcha id:recaptcha_area]

יד חרוצים 7

תל אביב

6777899