לוגו
חזרה למאמרים

ייצור המוני

יצור המוני בראי העיצוב התעשייתי
ייצור המוני נשען על טכנולוגיות מתקדמות ותהליכי אוטומציה ייחודים על מנת לייצר מוצרים שונים בכמויות גדולות על בסיס סרט נע. בתהליך זה לכל מכונה או אדם אשר מפעיל ומפקח על המערכת יש תפקיד מוגדר, נדבך קטן אשר נבנה על התהליך הקודם בשרשרת. על מנת שיתאפשר ייצור המוני עבור מוצר כלשהו, יש להשקיע מחשבה רבה בפיתוחו כך שיתאים לתהליך זה תוך הפחתת העלויות באופן משמעותי, בהשוואה לייצור פרטני/ידני. כאן בדיוק מתחילה אחריותם המקצועית של מהנדס המוצר והמעצב התעשייתי.

ייצור המוני – מה עומד מאחורי הרעיון?
שלל מוצרים מיוצרים בטכנולוגיה של ייצור המוני כגון מוצרי מזון, ריהוט, כלי רכב, צעצועים, מוצרי אלקטרוניקה ושאר פטנטים וגאדג'טים לשימוש כלל האוכלוסייה. עבור חברות ויזמים פרטיים מוצר אשר מיוצר בתהליך זה מהווה מקור עניין מרכזי שכן התועלת הכלכלית הנגזרת מכך, הפחתת עלויות הייצור וההפצה ההמונית הם הרווחיים ביותר והם מתבססים על איתור ספקים מוצלח. כל רעיון לייצור מוצר נבחן בקפידה אל מול הביקוש הצפוי לו ובהשוואה לעלויות הייצור. הרעיון יכול להיות מופשט (תיאורטי) או כזה אשר כולל שכלול של מוצר קיים.

החשיבות של עיצוב תעשייתי בתהליך ייצור המוני
ייצור המוני והצלחתו מחייבים קיומם של כמה תנאים מרכזיים :
· שימוש בטכנולוגיה מתאימה.
· התאמת המוצר לשוק.
· תכנון ועיצוב אריזת המוצר.
· עלות ייצור נמוכה בהשוואה לייצור הידני ובהתאם לביקוש הצפוי מהמוצר.

על מנת לפתח את המוצר או הרעיון המסוים יש לוודא כי המבנה שלו, החומרים מהם הוא יהיה עשוי והעיצוב הסופי יעמדו בדרישות הפונקציונאליות ממנו כמו גם שהוא יתאים מבחינה פיזית ומרחבית לתהליכים של ייצור המוני. על כל שלהנ"ל אחראי מהנדס המוצר אשר פעמים רבות יכול להיות גם מעצב תעשייתי. איש מקצוע זה או החברה אשר עוסקת בכך, מסוגלים להביא את הרעיון והקונספט לכדי בניית אב טיפוס אשר ייצג את המוצר הסופי וזאת כמובן לאחר עריכת תרשימים מדויקים והדמיות מחשב. לאחר בדיקת השמישות שלו, מבחני עמידות וביצוע שינויים ותוספות יעמוד בפניכם אב הטיפוס הראשוני למבחן של ייצור המוני, שלאחריו כבר תבינו עד כמה הרעיון ריווחי וכדאי.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

יד חרוצים 7

תל אביב

6777899