חזרה למאמרים

שלבי פיתוח מוצר

פיתוח מוצר הוא תהליך ארוך למדי המתחיל ברעיון כללי למוצר על הנייר, ומסתיים בהשקת המוצר ושליחתו לחנויות או לתעשיות הרלוונטיות אליו. בדרך ישנם כמובן מספר שלבים חיוניים החייבים להתבצע בסדר מסוים :

1.שלב מחקר השוק והאפיון
לאחר שיש בידינו רעיון כללי למוצר, מהן התכונות שלו ולמה הוא אמור לשמש, עלינו לבחון את הסביבה העסקית ואת המתחרים : מהם היתרונות והחסרונות שלהם, מיהו קהל היעד הרלוונטי דווקא אלינו, מהן עלויות הייצור (הערכה) ומהן הדרכים העיקריות דרכן נגייס כסף ממשקיעים (במידת הצורך).

2.שלב פיתוח הקונספט
לאחר שאנו בטוחים כי פיתוח המוצר הינו ריאלי, עלינו למעשה לחתור לפיתוח של אב טיפוס. בדרך כלל מקובל לפתח מספר קונספטים שונים הנבדלים זה מזה בחומרי הגלם מהם הם עשויים, ארגונומיה, עיצוב או מנגנונים אחרים של המוצר. גם אם המוצר עצמו אינו פיזי, יש לפתוח מספר קונספטים שונים אשר יתמקדו בממשק המשתמש ובצד הוויזואלי שלו. בסופו של דבר נבחר קונספט אחד אופטימאלי עליו יתבססו השלבים הבאים, וזאת על מנת שלא יוצר הצורך לחזור לשלב זה במועד מאוחר יותר.
בחלק האחרון של שלב זה בונים מפרט המתייחס אל אב הטיפוס הנבחר וכולל תרשימים הנדסיים מפורטים או דפי אפיון ותרשימי זרימה (בעיקר כאשר מדובר בתוכנות, אתרי אינטרנט ואפליקציות).

3.בניית גרסה ראשונית או אבטיפוס
בשלב זה יוצרים גרסה ראשונית של המוצר בסביבת הפיתוח שלו (אם המוצר אינו פיזי( או אבטיפוס בהתאם למפרטים שנבנו בשלב פיתוח הקונספט. אבטיפוס לא חייב לכלול את כל התכונות והרכיבים של המוצר המוגמר ואפילו לא להיות בדיוק בגודל הסופי המיועד, אך כן אמור להמחיש את ההיבטים השונים שלו כגון תחושה, מראה כללי, מנגנון, אופן פעולה וכדומה.

4.שלב הייצור
בשלב זה למעשה עוברים מאבטיפוס אל ייצור סדרתי ובונים תיק ייצור שלם הכולל שרטוטים דו מימדים ותלת ממדים של המוצר עצמו וכל הרכיבים הכלולים בו, כמו גם קביעת סדר הייצור בפס הייצור עצמו.

5.שיווק והפצה
לאחר שהמוצר מיוצר באופן סדרתי, מתחילים להפעיל את מערך השיווק, ההפצה והמכירות על מנת שיהיה זמין לצרכנים באותם שווקים ומדינות שהוגדרו בשלב המחקר.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

   

   

  בואו נעבוד ביחד!

  השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

   יד חרוצים 12

   תל אביב

   6770005

   פְּתַח תַּפְרִיט נְגִישׁוּת
   נְגִישׁוּת
   איפוס
   הצהרה
   משוב

   מבוא

   האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

    

   כיצד עובדת ההנגשה באתר?

   באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

    

   מה בתפריט?

   - מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

   - הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

   - עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

   - שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

   - שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

   - התאמת אתר לעיוורי צבעים

   - שינוי הפונט לקריא יותר

   - הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

   - הגדלת התצוגה לכ־200%

   - הדגשת קישורים באתר

   - הדגשת כותרות באתר

   - הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

   - הצהרת נגישות

   - שליחת משוב נגישות

    

   הבהרה

   חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

   משוב נגישות
   שליחה
   המשוב נשלח בהצלחה!
   תודה. אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
   סמן גדול (שחור)
   סמן גדול (לבן)
   חלונית הגדלה
   הגדלת גופן
   הקטנת גופן
   גופן קריא
   מונוכרום
   ניגודיות כהה
   ניגודיות בהירה
   הדגשת קישורים
   הדגשת כותרות
   תיאור תמונות
   ניווט במקלדת
   ביטול הבהובים
   Powered by EM Studio