לוגו
חזרה למאמרים

דברים שכדאי לדעת CNC כרסומת

אשר מדברים על CNC חשוב לדעת מה זה בדיוק אומר. CNC הינו בקר ממחושב שמקבל קלט באמצעות קוד שהוטמע בו ולהניע כלי לעיבוד שהוא – כרסומת CNC.
המונח CNC בהרחבה נקרא (Computer Numerical Control) כפי שנאמר, הינה מכונה לעיבוד שבבים וחיתוך של חומרים שונים. מכונות CNC כוללות מנועים שמייצרים תנועה עם צירים וראש מסתובב, והמחשב שולט על המכונה וכך מייצר את האובייקט הרצוי. המטרה היא הרכבת מקדחים מסוגים שונים להסרת החומר מאותו תוצר שאנו מעבדים. יכולת הדיוק בחיתוך הינה מדוייקת ביותר, ולכן זוהי המכונה המועדפת בתחומים בהם יש צורך בחיתוך מדוייק ואמין.
אמצעי התקשורת בין מכונת ה CNC לתוכנה המותקנת על המחשב היא דרך שפת תכנון באמצעות מחשב (G-code). שפה זו מאפשרת את קיום התקשורת ובכך את הפעולה בין אותה מכונת כרסומת למחשב.

מכונות עיבוד לכרסומת CNC מאפשרות ביצוע פעולות מבלי העובד יהיה מעורב בפעולה, כלי העיבוד השבבי נותן את האינדקציה והאפשרות לעיבוד מדוייק, עיבוד שבזכותו אפשר לייצר משטחים לפי בחירה של צורה או מישור. מכונות CNC מתוצרת HAAS האמריקאית נחשבות מהמכונות היוקרתיות בתחום תעשיית המתכת, HASS היא יצרנית מכונות לעיבוד שבבי הגדולה בעולם המערבי. ניתן למצוא יותר מ-50 סוגים של מכונות CNC, מכונות אשר נותנות מענה ופיתרון ללקוח אשר מתעסק בתחום זה בנוסף למלאי חלקי חילוף.

במידה שאתם מחליטים או צריכים להתעסק עם מכונת כרסומת CNC ישנם מספר כללים שיש להקפיד לפני תחילת העבודה:

• חומרי גלם – כרסומת CNC נועדה לעבודה עם עץ או פלסטיק.
• מה ניתן לבצע- פעולות כגון חיתוך עומק מלא, כרסום 3D, חפירת כיס וכו'.
• סוגי הקבצים – שליחת קבצים למכונת הכרסום כוללת מגוון רבדים ויש להכיר אותם, הקבצים הנשלחים הם קבצי וקטור בסוגים שונים.

בנוסף ניתן להתייחס לכך שישנם סוגים שונים של כרסומים, לכל כרסום יש מטרה אחרת כגון:
• כרסום שיכור- מטרת הכרסום היא הורדת השבבים באופן גס
• כרסום דיסקה- מטרת הכרסום היא חיתוך
• כרסום אצבע – מטרת הכרסום היא חיתוך וגימור.

חשוב לזכור: כאשר משתמשים במכונת כרסומת CNC נדרשת בדיקה מקיפה לפי השימוש, בדיקה שתבדוק את אופן ההברגה של החלקים השונים כדי לבדוק גם שכל הברגים שצריכים נמצאים במכשיר וגם שכל הברגים נמצאים במקום הנכון לשם המטרה שלהם הם נועדו. בדיקת תקינות המכונה לפני השימוש תמנע נזקים ותגרום לעבודה להתבצע בצורה הטובה ביותר, הצורה שתבטיח את החיתוך המושלם, בגימור המושלם – הכל כמובן, לפי בקשת הלקוח.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

[recaptcha id:recaptcha_area]

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

[recaptcha id:recaptcha_area]

יד חרוצים 7

תל אביב

6777899