לוגו
חזרה למאמרים

פיתוח מוצר, פיתוח פטנט וההבדלים ביניהם

רעיונות חדשניים, ופיתוח פתרונות, לרוב מתחילים את חייהם מזיהוי בעיה. המוערבות שלנו מתחילה כאשר ארגון או אדם פרטי מזהים בעיה או צורך ומכירים בעובדה שהיא דורשת פתרון. בהתבסס על תכונות המוצר ודרישותיו, אנו יוצרים קשת רחבה של דימויים ורעיונות חזותיים, לרוב בשלב זה יהיו רישומיים ידניים ומודלים תלת ממדיים הבוחנים את גבולות היצירתיות. מערך רחב מעין זה של אפשרויות מבטיח שללקוחות שלנו יהיו את האופציות הטובות ביותר לבחור מהן.

 

תהליך פיתוח פטנטים

 

פיתוח פטנט דורש הבנה, יסודיות, והיכרות מעמיקה עם התחום טרם תחילת העבודה. זהו תהליך מובנה הכולל את בחינת הכדאיות שלו, חיפוש אחר פטנטים קיימים בתחום, ורישומו באופן המתאים ביותר לו ולמטרתו העתידי. בהמשך התהליך, וטרם פיתוחו של המוצר, ייבחנו פרמטרים נוספים, כגון: עלות, ביקוש, צורך, ועוד, כדי להתוות עבורו קונספט ולהיות בטוחים בכדאיותו. רק לאחר עמידה בשלבים אלה, מתחיל שלב הפיתוח בתהליך, לרוב על ידי הכנת אב טיפוס שיסייע ללמוד את העוצמות והחולשות של הרעיון, ולהתחיל להתוות סביבו קונספט ותוכנית שיווקית מלאה.

רעיון מצוין הוא תנאי חשוב כדי לפתח פטנט, אולם אנו יודעים כי עם כל הכבוד למוח גאוני, אין בו די על מנת לגרום לפטנט להצליח. אנו בארקיט מסייעים ליזמים רבים להפוך פטנט ממצב גולמי ועד לסיפור הצלחה בתום התהליך. לכן, סוד ההצלחה של פטנט טוב הנו גם עיצוב, פיתוח ושיווק מיטבי של הפטנט. במהלך השנים, ועם ניסיון של מעל 200 המצאות ורישום של יותר מ-100 פטנטים, פיתחנו מתודולוגיה ייחודית של ניתוח טכנולוגיות מורכבות על מנת לעזור בבניית אסטרטגית פטנט חזקה מההתחלה, אשר מעלה את ערך ההמצאה ויכולת הצלחתה.

 

פיתוח מוצר – הופכים רעיון למוצר מנצח

 

פיתוח מוצר הינו תהליך דינאמי ורב שלבי אשר בראשיתו ניצב רעיון כביר, אותו ניצוץ אשר מצליח לגשר בין מה שחסר לאנושות או לקהל היעד ובקצה השני, נמצא המוצר המוגמר כפי שרואה אותו ממציאו. בין לבין קיים פער אדיר אשר בו יש להשקיע מחשבה רבה לא רק במובן של כיצד יראה המוצר המוגמר (עיצוב המוצר) אלא במיוחד כיצד להפוך אותו ליותר פרקטי, כיצד הוא ימלא את הפונקציה אותה הוא אמור לשרת בצורה הטובה ביותר (שמישות) וכיצד לעצב אותו בצורה שתקל על תהליך הייצור שלו (עיצוב תעשייתי) מבחינת חומרים, מרקם, צורה וכו'. פיתוח מוצר אשר מבוצע בצורה מושכלת אמור להקטין את הסיכויים לטעויות בדרך ולהביא בסופו של תהליך לפיתוח מוצר מוכוון משתמש שיעמוד בדרישות השיווק שלו.

פיתוח מוצר בשילוב העקרונות המקצועיים של עיצוב תעשייתי נכון ובליווי איש המקצוע המתאים, מסוגלים להביא ליצירת מוצר חדש אשר יכבוש את השוק במהירות, וזאת עקב עמידה בהצלחה במספר קריטריונים :
· פיתוח מושכל – לוקח בחשבון לא רק את הרעיון אלא את כלל השיקולים המעורבים בפיתוחו, החל בבחירת החומר, הצורה, העיצוב ומספר השלבים לייצור.
· התאמת מחיר העלות אל מול מחיר לצרכן.
· יצירת קונספט למוצר בזכות עיצוב מנצח (גם מבחינת המוצר עצמו וגם מבחינת אריזתו)

המעצב התעשייתי ותרומתו לתהליכי הפיתוח

המעצב התעשייתי מקבל תפקיד משמעותי במהלך פיתוח מוצר חדש וזאת באמצעות שימוש בשרטוטים, אלטרנטיבות, דיאלוג ער מול כל מחלקות הפיתוח והיצור, התאמת החומרים לתפקוד, דגשים על ארגונומיה, עיצוב ואסתטיקה וכמובן – מיקסום השמישות המצופה מהמוצר והתאמתו למשתמש. כל שלבי פיתוח המוצר הופכים להיות מהירים, פורים ומוצלחים יותר כאשר מעצב תעשייתי נכנס לתמונה וזאת, כאמור, כל עוד מיידעים אותו בצורה מלאה אודות קהל היעד שירכוש את המוצר, אופן השימוש ועל איזה צורך הוא נועד לענות. כמו כן, בל לנו לשכוח כי לצד פיתוח מוצר מוצלח מתפתח לו גם מערך שיווק שנועד לקדם את המכירות שלו. עיצוב תעשייתי מוצלח יכול לעזור לכם לקבוע קונספט מנצח למוצר שלכם כך שהוא יבלוט בין האלטרנטיבות תוך התחשבות במגמות השוק והשינויים הרבים שבדרך, טעמי האוכלוסייה, נגישות למוצר והקשר בין הפונקציונאליות שלו לעיצוב.

11 באוגוסט, 2016

צור קשר

 

 

בואו נעבוד ביחד!

השאר את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם.

יד חרוצים 12

תל אביב

6770005